Materiály

Společnost Jimiplet používá pro výrobu pletené metráže širokou škálu přízí. Všechny příze musí splňovat ty nejpřísnější kritéria - musí být elektronicky čištěné, bezuzlově spojené, parafínované, pletařským zákrutem a se zálohovými oviny na křížem soukaných cívkách. Jemnosti přízí se pohybují od 14,5tex do 20tex. Mezi nejvýznamnější typy přízí patří:

Bavlněné příze Bezvřetenové: úplety jsou vhodné především na speciální výrobky, technické využití. Jedná se o kvalitní bavlněné příze s kratším staplem a větším počtem zákrutů.
Česané příze: jedná se o kvalitní česané příze s delším staplem (do 30 mm) a nižším počtem zákrutů než u bezvřetenových přízí. Úplety z těchto přízí mají příjemný měkký omak a nabízíme tyto úplety pro všechny standartní výrobky.
Česané příze Bio: jedná se o stejný typ přízí jako jsou klasické česané příze, jen s tým rozdílem, že nejsou chemicky ošetřovány. Pleteniny z těchto přízí jsou vhodné pro alergiky.
Dlouhovlákenné příze: jedná se o nejkvalitnější bavlněné příze s dlohým staplem ( od 33 mm), s vysokou pevností, příjemným měkkým omakem. Úplety z těchto přízí se používají na luxusní výrobky.
Směsové příze Bavlna/PES 50/50%, 35/65%, 65/35%: jedná se o velice kvalitní česané příze, které doplňují sortiment klasických česaných přízí. Pleteniny jsou vhodné na sportovní ošacení, spodní prádlo
Bavlna/modal 50/50%: česané příze s velice příjemným omakem, vysokou savostí, s jasnějším vybarvením než bavlna. Výrobky jsou vhodné na spodní prádlo, noční košile, pyžama, sportovní ošacení, výrobky pro volný čas.
Bavlna/viskoza 50/50%:jedná se o česané příze s vysokou savostí a příjemným omakem. Úplety z těchto přízí jsou vhodné na spodní prádlo, dámské košilky
Bavlna/bambus 70/30%: jedná se o česané příze s příjemným omakem, vysokou savostí, dobrými termoregulačními a antibakteriálními vlastnostmi. Pleteniny se hodí na prádlové výrobky, domácí oblečení, volný čas, tríčka.
Elastické příze Bavlna/lycra: jedná se o jádrové česané příze vhodné na sportovní ošacení, prádlové výrobky
Příze z chemických a syntetických vláken Viskozové příze:používáme jak bezvřetenové, tak i česané příze. Pleteniny se hodí na dámské halenky, trička, šaty
Polyesterové hedvábí:speciální vlákna vhodné pro medicínu, pro prádlové výrobky, sportovní ošacení, volný čas, technické účely, automobily. Některé typy pletenin z této skupiny nabízíme pod ochrannou známkou nanoAg.
Coolmax: česaná příze, výrobky jsou vhodné především na funkční výrobky, spodní prádlo, sportovní ošacení
Elastické vlákna Nejčastěji používané jemnosti jsou 22 dtex, 33 dtex, 44 dtex, obchodní značky
Lycra, Roica, Dorlastan. Tyto vlákna kombinujeme se všemi typy přízemi pro dosažení žádaných vlastností elastických pletenin.
Certifikáty

Certifikáty

Textilní společnost Jimiplet je držitelem řady certifikátů garantujících  kvalitu a zdravotní nezávadnost vyráběných materiálů. Rovněž jsme držiteli licence sdružení SOTEX pro používání piktogramů zaručujících mimojiné stálobarevnost, stálost rozměrů apod.

Certifikáty
Materiály

Materiály

Společnost Jimiplet používá pro výrobu pletené metráže širokou škálu přízí. Všechny příze musí splňovat ty nejpřísnější kritéria - musí být elektronicky čištěné, bezuzlově spojené, parafínované, pletařským zákrutem a se zálohovými oviny na křížem soukaných cívkách.

Materiály
Produkty

Produkty

Mezi produkty Jimipletu lze nalézt širokou škálu pletenin. Za zmínku stojí např. pleteniny s obsahem BIO bavlny nebo egyptské bavlny MAKO, dále pleteniny s bambusem či polyesterovou přízí COOLMAX, PAD úplety. Významné jsou antibakteriální nano úplety, pleteniny pro medicínu a ortézy, nebo technické textilie.

Produkty

Slovníček textilních pojmů

Interloková pletenina

Zátažná pletenina, ve které jsou oboulícní řádky vzájemně překřížené

Metrová pletenina

Souvislá pletenina stanovené šířky a převážně nedefinované délky

Zátažná pletenina

Pletenina, ve které jsou z nití tvořena očka ve směru řádků

Chytový vzor

Vzor, který se vyznačuje chytovými očky a kličkami přes jeden nebo více řádků