Historie Jimipletu

Firma Jimiplet, s.r.o. vznikla v roce 2000 se záměrem výroby a prodeje pletené metráže pro oděvní a technické účely. Záměrem činnosti byly metrové úplety, tedy zátažné pleteniny jednolícní, oboulícní hladké, výplňkové, chytové bez elastiky nebo elastické jedno i vícebarevné, případně potišněné atd. určené dalším odběratelům ke konečnému zpracování. Základní jmění firmy bylo při založení 100.000,- Kč.

2001

V polovině roku 2001 byla zahájena výroba v pronajatých prostorách bývalého státního podniku Vlněna v Brně s 8 zaměstnanci.

2002

V roce 2002 bylo zvýšeno základní jmění společnosti na 660.000 Kč s počtem zaměstnanců 12 osob. Původní výrobní sortiment se rozšířil o prádlové úplety a pleteniny pro sport a volný čas. V tomto roce došlo současně k zakoupení objektu bývalé Vigony ve Svojanově a přemístění výroby do nově zrekonstruovaných prostor.

2003

V roce 2003 jsme doplnili strojový park dalším vysoce výkonným strojem od fy Mayer&Cie. Výrobní program se rozšířil o další druhy pletenin, a to pro zdravotnické účely, koženky a pro automobily. Zavedli jsme kompletní certifikaci jakosti námi vyráběných úpletů.

2004 - 2008

V roce 2004 jsme se připravovali na zavedení jednotného systému řízení firmy ISO. Od roku 2005 - 2008 jsme získali certifikáty ISO  9001:2000 a ČSN EN ISO 9001:2001 potvrzující shodu systému managementu jakosti pro oblast návrhu, vývoje, výroby a prodeje pletené metráže. Od roku 2008 firma Jimiplet funguje již plně podle kritérií ISO.

V roce 2007 došlo k modernizaci pletacích strojů a v roce 2008 jsme pořídili novou techniku a to - vysocevýkonný pletací stroj od fy AMTEK pro výrobu nejnáročnějších elastických pletenin s pletením v plné šíři.

Celková kapacita firmy Jimiplet činí v současném období při dvousměnném provozu cca 45 tun pletené metráže.

2011

V roce 2011 se firma JIMIplet stala vítězem kategorie Inovační hvězda soutěže Česká inovace 2011. V soutěži zvítězila s výrobkem "Náhrada vstupního materiálu pro využití v ortopedické ortotice".

Klademe důraz na kvalitu

Klademe veliký důraz na kvalitu a zdravotní nezávadnost námi vyráběných pletenin, což dokládáme certifikáty "Osvědčení o jakosti".

Současně jsme držiteli licence firmy SOTEX k používání ochranné známky piktogramů, což slouží k lepší informovanosti zákazníků o kvalitě našich úpletů.

Soustavně věnujeme velikou pozornost vývoji a inovaci nových výrobků a výrobních programů, jako např. vývoj antibakteriálních pletenin, pletenin pro zdravotnictví, atd.

Certifikáty

Certifikáty

Textilní společnost Jimiplet je držitelem řady certifikátů garantujících  kvalitu a zdravotní nezávadnost vyráběných materiálů. Rovněž jsme držiteli licence sdružení SOTEX pro používání piktogramů zaručujících mimojiné stálobarevnost, stálost rozměrů apod.

Certifikáty
Materiály

Materiály

Společnost Jimiplet používá pro výrobu pletené metráže širokou škálu přízí. Všechny příze musí splňovat ty nejpřísnější kritéria - musí být elektronicky čištěné, bezuzlově spojené, parafínované, pletařským zákrutem a se zálohovými oviny na křížem soukaných cívkách.

Materiály
Produkty

Produkty

Mezi produkty Jimipletu lze nalézt širokou škálu pletenin. Za zmínku stojí např. pleteniny s obsahem BIO bavlny nebo egyptské bavlny MAKO, dále pleteniny s bambusem či polyesterovou přízí COOLMAX, PAD úplety. Významné jsou antibakteriální nano úplety, pleteniny pro medicínu a ortézy, nebo technické textilie.

Produkty

Slovníček textilních pojmů

Oboulícní pletenina

Zátažná nebo osnovní pletenina, ve které jsou všechny nebo některé řádky oboulícní a všechny…

Interlokový žerzej

Zátažná interloková pletenina méně tažná s vloženými jednolícními řádky

Pletenina NanoAg

Nano-textilie nové generace se třemi funkcemi (antibakteriální, Fresh efekt, ÚV ochrana), s označením 3G a chráněné…

Mako bavlna

Pletenina vyrobená z bavlněných přízí s dlouhým staplem (nad 30 mm) a s vyšší pevností (20 cN/tex).